Hovädzí steak so zeleninovým šalátom

Recept od nášho fanúšika Štefana

Zdarvé fitness recepty - Hovädzí steak so zeleninovým šalátom

Zdarvé fitness recepty – Hovädzí steak so zeleninovým šalátom

Potrebujeme:
• 200 g steak z hovädzieho zadného mäsa (vyzretosť mäsa je v tomto prípade podmienkou, pretože z nevyzretého zadného z konvenčného chovu je steak prakticky nemožné upiecť)
• 4 paradajky
• 2 uhorky (polné menšie) alebo 1 šalátová
• 1/4 hlavy čínskej kapusty (alternatívne používam špenát, hlávkový šalát, mangold, normálnu kapustu, záleží od ročného obdobia a aktuálnej ponuky toho ktorého pestovateľa)

Postup:
1. Mäso nakrájame na približne 2 cm hrubé plátky, pričom dbáme na to, aby bolo po celom svojom obvode rovnako hrubé. Necháme odstáť na izbovej teplote asi pol hodiny.

2. Mäso natrieme olejom (môžeme použiť napr. aj kokosový, pretože sa pri vysokých teplotách neznehodnocuje a nestávju sa z neho trans tuky ako napríklad z olivového oleja).

3. Na rozpálenú panvicu položíme steak, ktorý pečieme z jednej strany cca 2 minúty. Potom ho otočíme na druhú stranu a necháme piecť asi minútu. Následne sporák vypneme. V prípade elktrického je nutné panvicu odstaviť bokom, aby sa steak nevysušil.

4. Steak ochutíme soľou a čiernym korením, ktoré si čerstvo namelieme. Na vrch položíme plátok masla a prikryjeme prikrývkou. Necháme odstáť asi 5 minút.

Šalát: 
1. Zeleninu nakrájame na jemno a polejeme citrónovou šťavou z polovice citróna alebo podľa chuti.

2. Zeleninu osolíme, okoreníme, polejeme olivovým olejom a premiešame

Podávame so steakom.

Prajeme dobrú chuť  :)

Za recept ďakujeme Štefanovi Pálfimu

Dajte nám like na našom facebooku ;)

Tento obsah bol zaradený v Hlavné jedlá, Mäsité a označkovaný ako , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.