Fitness recepty na kurze varenia v Chefparade!

Kurzy varenia, ktoré má v ponuke bratislavský Chefparade, sú naozaj pestré a každý si medzi nimi určite nájde to, čo hľadá. Nás, keďže sa venujeme fitness receptom, zaujal kurz GASTRO A FITNESS, na ktorý sme sa veľmi radi vybrali.

Chefparade - škola varenia

Kurz začal o 18tej hodine, čo je perfektný čas pre väčšinu pracujúcich, keďže sme už všetci väčšinou doma. Tak sme sa teda pripravili a s očakávaním navštívili kurz Gastro a Fitness. Privítal nás sympatický Powerfood chef Dušan Plichta, ktorý celý kurz zostavil a teda nás ním aj patrične previedol. Vysvetlil nám, čo nás čaká a neminie, a keďže sme tu neboli sami, previedol nás mini zoznamkou. Spolu s Dušanom nás na kurze bolo 10 a všetci sme sa chceli o zdravom varení naučiť čo najviac.

Omeleta šampiónov

Omeleta šampiónov

A tak sme sa vo veselých zásterkách pustili do práce. Začali sme raňajkovou omeletou so šampiňónmi. Na varenie sme mali k dispozícii naozaj všetko, čo k nemu potrebujete. Stačilo sa rozhliadnuť okolo seba. Interiér bol zariadený veľmi vkusne, príjemne a navyše prakticky. Naozaj sme sa tu cítili veľmi dobre :). Omeleta bola na svete za chvíľu a s chuťou sme sa do nej pustili, keďže nám pomaly vyhladlo. Upozorňujem ale, že radšej treba jesť menej, aby vám zostal priestor aj na ďalšie perfektné jedlá.

Losos so špenátom

Losos so špenátom

Druhým chodom bol losos so špenátom alebo zelenými fazuľkami. Ten bol naozaj vynikajúci a navyše veľmi jednoduchý a rýchly. Ešte pred tým, ako sme pripravili lososa, prichystali sme smi ingrediencie k ďalšiemu jedlu, ktorým bola mexická quesadilla. Pri tomto recepte ma veľmi zaujala zmes korenia, ktorú sme použili na ochutenie mäsa. Samozrejme obe jedlá boli vynikajúce!

Skutočnou čerešničkou na torte bola ale nepečená kokosová torta. Rýchla, osviežujúca a skutočne delikátna. Všetci sme sa do nej s veľkou chuťou pustili aj napriek tomu, že sme už boli úplne plní. Takúto lahôdku, navyše bez výčitiek, sme si predsa nemohli nechať ujsť.

Mexická quesadilla
Kokosová torta

Kokosová torta

Počas celého kurzu nám Dušan rozprával zásady správnej výživy. Vykľul sa z neho skutočný odborník nielen na varenie, ale aj na výživové poradenstvo. Pozíciu nášho školiteľa zvládol na jednotku. Žiadna otázka nezostala neodpovedaná a myslím si, že sme všetci odišli z kurzu plní cenných informácií, tak ako aj plní skvelého jedla. Kurz naozaj odporúčam nielen preto, že sme sa toho veľa naučili, ale aj preto, že sme si nádherne oddýchli a zabavili sa.

Všetky kurzy, ktoré bratislavský Chefparade ponúka nájdete na tomto linku:
http://www.chefparade.sk/sk/kurzy-varenia/
Vyskúšajte si doma recepty, ktoré sme si na kurze Gastro&Fitness pripravili :) Všetky recepty vymyslel a zostavil Dušan, viac ich nájdete aj na jeho webovej stránke www.dusanplichta.com alebo na jeho Facebook Fanpage

Chefparade - škola varenia

Chefparade – škola varenia

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.